Sportovní masáže


Sportovní masáž je velice účinná léčebná metoda pro sportovce a lidi s vysokou fyzickou zátěží. Chytře a logicky seřazená skupina masérských hmatů může výrazně zmírnit únavu a také perfektně připravuje sportovce na podání plného výkonu.  

Masér Roman Šustek po zkušenostech z Thajského boxu říká:

„Z praxe dobře vím, že sportovní masáže jsou u těchto tvrdých sportů nedílnou součástí. S dobře provedenou sportovní masáží je bojovník připraven výborně psychicky i fyzicky. Jen poté může podat nejvyšší výkon“

Pro správné provedení sportovní masáže je důležité dodržet daná pravidla:

1. Dodržet správné pořadí masérských hmatů.

2. Při zranění nebo po operacích se vždy dotázat ohledně sportovní masáže na lékaře. Vše konzultujte s lékaři. Někdy může nevhodná masáž fungovat přesně obráceně, tudíž může uškodit.

3. Velice důležité jsou zkušenosti. Masáž vyhledávejte u odborníků, kteří mají praxi a již problematiku sportovních masáží znají. 

Ke sportovním masážím se používají speciální emulze, masážní oleje a masti. Některé mají chladivý, nebo hřejivý účinek, jiné zase razantně tlumí bolest, působí blahodárně na modřiny, otoky, svalové bolesti a naraženiny. Široký výběr potřeb na sportovní masáže najdete v Budoshopu ve Frýdku-Místku. Specializují se na potřeby pro bojové sporty již řadu let a jejich internetový obchod www.budoshop.eu  nabízí široký výběr.